Staff List

 Headteacher Mr Coert van Straaten
 Deputy Headteacher: Mr Laurie O’Brien
 Deputy Headteacher: Mrs Toyin Keshiro
 Assistant     Headteacher: Ms Sarah Alexander
 Assistant   Headteacher: Mr Michal Keller
Classes: Teaching Staff: Learning Support Assistants
 Nursery - AM  Ms Victoria Tetley Mrs Penelope Baxter/Mrs Sharon Chapman
 Reception - Blue Base  Ms Alina Lazar  Ms Kirsty Hughes
 Reception - Green Base  Mr Gyula Szajko  Mrs Janet Whawell
 Reception - Red Base  Mrs Jacqui Hewett
 Year 1  Sycamore  Ms Sally Rozan  Mr Daniel Papciak
 Year 1 Maple  Ms Natalia Kuczynska  Mrs Sue Barton
Year 1 Oak  Mr Guillermo Gonzalez/                   Mrs Amy Thompson  Mrs Fatima Yousfi
 Year 2 Hawthorn   Mr Michal Keller  Mrs Karen Goodfellow
 Year 2 Willow   Miss Gabriella Camerota  Mrs Asma Begum
 Year 2 Hazel   Miss Amelia Hawkes  Mrs Suma Dattani
 Year 3 Pine   Ms Laura Rogers   Ms Fiona Donohue
 Year 3 Beech   Ms Rebecca Day  Mrs Nikki Woollcott 
 Year 3 Aspen   Miss Priscilla Sammy  Ms Alison Clark
 Year 4 Cedar   Ms Anna Hampton  Mrs Claire Bothamley
 Year 4 Mulberry   Ms Lili Clarke  Miss Magdalena Pryputen
 Year 4 Rowan   Ms Lisa Largey  Mrs Beate Wylie
 Year 5 Elder   Mrs Sarah Swift  Mrs Zane Lukina
 Year 5 Ash   Ms Melanie Ring  Mrs Sue Geze
 Year 5 Chestnut   Mrs Lisa Bancroft Prescott /Mrs Nandini Sankaran
 Year 6 Elm   Ms Roxanna Batliwala-Acton  Mrs Louise Bryon
 Year 6 Birch   Ms Sarah Alexander  Ms Minaz Akhtar
 Art Teacher:  Ms Carmen Stah
 Spanish Teacher:  Ms Marisela Gonzalez-Brew
 Pastoral Care Worker  Mrs Barbara Bahirathan
 Office Manager:  Mrs Ellen Norton-Child
 Administrative Assistant:  Mrs Maureen Enright
 Administrative Assistant:  Mrs Amanda Bolton
 Bursar:  Mrs Monique Jowers
 IT Technician:  Ms Lynne Blake
 Cover Supervisor:  Mrs Karan Mozley
 Cover Supervisor:  Mrs Carole McKechnie
 EAL Team:  Mrs Shazia Shah
 Mrs Safina Sharif
 Mrs Yasmin Shah
 Mrs Farzana Malik
 Midday Senior Supervisor for   KS1:  Ms Fiona Donohue
 Midday Senior Supervisor for   KS2:  Mrs Claire Bothamley
 Site Manager:  Mr Carl Batson
 Assistant Caretaker:  Mr Daniel O’Connell
 Specialist Sports Coaches:  Premier Sports

 

 .