Return to Our School

Staff

Headteacher:                     Mr Coert van Straaten
Deputy Headteacher: Mr Laurie O’Brien Assistant  Headteacher: Ms Sarah Alexander
Deputy Headteacher: Mrs Toyin Keshiro Assistant  Headteacher: Mr Michal Keller
Classes: Teaching Staff: Learning Support Assistants:
Nursery Ms Alina Lazar Mrs Penelope Baxter
Miss Thanzila Akbar
Mrs Natasha Cokl
Reception – Blue Base Mr Gyula Szajko Ms Kirsty Hughes
Mrs Janet Whawell
Reception – Red Base Mrs Jacqui Hewett
Year 1  Sycamore Ms Holly Whiting Mrs Shazia Shah
Year 1 Maple Ms Ridha Hussain Mrs Suma Dattani
Year 2 Hawthorn Ms Anna Hampton Mrs Nikki Woolcott
Year 2  Hazel Ms Sally Rozan Mrs Karen Goodfellow
Year 3 Pine Ms Laura Rogers  Mrs Sharon Chapman
Year 3 Beech Mrs Abi McLaughlin
Ms Nikita Kharbanda
Ms Tomini Agbaniyaka
Mrs Safina Shah
Year 3 Aspen Miss Priscilla Sammy Ms Alison Clark
Year 4 Mulberry Ms Lili Clarke Mrs Beate Wylie
Year 4  Cedar Ms Rebecca Day Mrs Claire Bothamley
Year 5 Elder Ms Sarah Alexander Mrs Yasmin Shah
Year 5 Ash Ms Melanie Ring Ms Fiona Donohue
 Year 5 Chestnut  Mrs Nandhini Sankaran-Guru
Mr Michal Keller
 Mrs Nandhini Sankaran-Guru
Mr Michal KellerMrs Sue Geze
 Year 6 Rowan  Mrs Lisa Bancroft Prescott  Mrs Louise Bryon
 Year 6 Elm  Ms Lisa Patrick  Mrs Farzana Malik
 Year 6 Birch  Ms Gabriella Camerota   Ms Minaz Akhtar
Art Teacher: Ms Carmen Stahl
Spanish Teacher: Ms Marisela Gonzalez-Brew
Office Manager: Mrs Ellen Norton-Child
Administrative Assistant: Mrs Maureen Enright
Administrative Assistant: Mrs Amanda Bolton
Finance and Systems Manager: Mrs Monique Jowers
IT Technician: Ms Lynne Blake
Class Based Mrs Louise Bryon
Cover Supervisor: Mrs Karan Mozley
Cover Supervisor: Mrs Carole McKechnie
EAL: Mrs Shazia Shah
Mrs Safina Sharif
Mrs Yasmin Shah
Mrs Farzana Malik
Midday Senior Supervisor for KS1: Ms Fiona Donohue
Midday Senior Supervisor for KS2: Mrs Claire Bothamley
Site Manager: Mr Carl Batson
Caretaker: Mr Billy Ives
Specialist Sports Coaches: Premier Sports